AGAT – BUDYNEK USŁUGOWO-KOMERCYJNY

AGAT – BUDYNEK USŁUGOWO-KOMERCYJNY

Budynek usługowo-komercyjny zaprojektowany przez biuro architektoniczne M-Studio doskonale spełnia zarówno potrzeby mieszkańców, jak i potencjalnego inwestora. Obiekt zbudowany na przedmieściach świetnie wzbogaca funkcję rekreacyjną okolicy o dodatkową funkcję sportowo-usługową. Budynek jest zapleczem dla urządzeń sportu i rekreacji oraz boiska.

Podziemie budynku ma charakter techniczny i pomocniczy. Znalazły się w nim niezbędne magazyny potrzebne zarówno do przechowywania jak i renowacji sprzętu sportowego, zaplecze recepcji, odpowiednie pomieszczenia dla personelu włączając natryski czy toalety oraz kotłownie i inne pokoje pomocnicze. Parter budynku przeznaczony jest dla klientów. Dzięki takiemu podziałowi udało się zachować zarówno czytelny podział funkcjonalny jak i niski charakter zabudowy.

Budynek usługowo-komercyjny jest bogato wyposażony w niezbędne urządzenia i odpowiedni sprzęt do realizacji zajęć dydaktycznych. Na parterze użytkownicy ośrodka znajdą siłownię, salę ćwiczeń, recepcję oraz wygodne natryski, przebieralnie i toalety przystosowane do użytku przez niepełnosprawnych. Oprócz tego znalazło się tu jeszcze kilka dodatkowych pomieszczeń pomocniczych i wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Projekt budynku usługowego jest prosty i nowoczesny. Bryła przez brak okapów oraz przez proste, przełamane ściany szczytowe wyróżnia się spośród otaczających klasycznych budynków, jednak dzięki niewielkiej wysokości nie dominuje w otoczeniu. Jasne kolory odcinają bryłę od otaczającej zieleni, czyniąc ją jeszcze bardziej widoczną.

Na elewacjach użyto tynku w kolorze kremowym, jasnej okładziny drewnianej obramowującej okna oraz grafitowej blachodachówki komponującej się z kamienną okładziną podmurówki w tym samym kolorze.

Propozycje materiałowe:

ściany: murowane, pustak POROTHERM 25cm

strop: żelbetowy

dach: blachodachówka, nachylenie połaci 35°

Inne dane:

powierzchnia zabudowy 338,15 m²
powierzchnia całkowita 338,15 m²
kubatura 1 885,00 m³
wysokość budynku 6,00 m
całkowita powierzchnia użytkowa 215,38 m²

Propozycje materiałowe (zewnętrzne):
boisko:
nowoczesny system typu EPDM, poliuretanowa, bez spoinowa przepuszczalna dla wody powierzchnia syntetyczna o grubości 13mm, w całości granulat EPDM połączony klejem poliuretanowym.
dojazd:
droga dojazdowa z asfaltu, chodniki z kostki brukowej, betonowe, prefabrykowane krawężniki.
mała architektura: stalowe kosze na śmieci, stalowo drewniane ławki oraz oświetlenie w oprawie stalowej.

Info

  • Date : 04.03.2016