Na czym w projektowaniu oszczędzają Polacy?

Na czym w projektowaniu oszczędzają Polacy?

Nasz dzisiejszy wpis poświęcamy oszczędzaniu. Na czym najczęściej oszczędzamy przy projektowaniu własnego domu? Odpowiedź znajdziecie poniżej! Zapraszamy do lektury!

W projektowaniu Polacy przede wszystkim oszczędzają na projekcie wykonawczym. Projekt budowlany jest podstawą do uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie robót budowlanych, ale jego szczegółowość nie zapewni inwestorowi komfortu uzyskania szeregu rozwiązań, które będzie musiał podjąć w trakcie budowy lub będzie żałował, że ich nie podjął przed jej zakończeniem.

Nie wystarczy zadecydować gdzie będzie zlokalizowana nasza kuchnia, sypialnia, łazienka czy garaż. Należy zaprojektować wszelkie istotne w późniejszym użytkowaniu schowki, półeczki, miejsca do pracy i wypoczynku. Upewnić się ile razy dziennie będziemy pokonywać dane odległości w naszym mieszkaniu. Czy nie wykorzystać możliwości wykonania dodatkowych przejść i połączeń, co pociągnie za sobą ograniczenie lub wykonanie dodatkowych instalacji elektrycznych, grzewczych lub wentylacyjnych. Szczegółowe rozplanowanie rodzaju miejsc pracy i wypoczynku związane jest z zapewnieniem rodzaju i ilości oświetlenia , rozmieszczeniem wyłączników i kontaktów. Również przyjęcie ile osób i w jakim czasie będzie korzystało z łazienki i kuchni określa jej wyposażenie w instalacje.

Od tego, zależy czy nasz wymarzony dom będzie wygodny i komfortowy oraz czy będzie spełniał oczekiwania całej naszej całej rodziny. Czy będziemy skazani na ograniczenia w komunikowaniu się z jej poszczególnymi członkami, czy będziemy sobie przeszkadzać w codziennych czynnościach, czy nasi rodzice i dziecko będą musieli pokonywać dodatkowe schodki i odległości czy będziemy stale korzystać z prowizorycznych przedłużaczy lub narazimy naszego kota na kontakt z dodatkowymi lampami stojącymi, a psa na brak bezpośredniego wyjścia do ogrodu?

Krąży wśród inwestorów powiedzenie, że dopiero przy budowie swojego trzeciego domu unikniemy niedociągnięć, które wyniknęły w trakcie jego użytkowania, bo nie zostały przewidziane w szczegółowych rozwiązaniach zawartych w projekcie wykonawczym.

Szereg z nich jest do wyeliminowania, gdy nie będziemy oszczędzać na zleceniu kompletnego projektu wykonawczego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami 🙂 Skorzystaj z naszego czatu na stronie,