O co pytać dobrego architekta? Podpowiadamy tutaj!

O co pytać dobrego architekta? Podpowiadamy tutaj!

Dobry architekt, to porządny fachowiec, który poświęcił projektowaniu i budowaniu przeszłość, dzień dzisiejszy oraz jutro. Dzięki temu pomoże Ci zaplanować i zrealizować to o czym marzysz.

Co więc powinien mieć człowiek, który wykona dla Ciebie dobrą robotę? Przekonaj się o tym czytając poniższy tekst lub napisz do nas i umów się na niezobowiązujące spotkanie. Może właśnie po takiej rozmowie zdecydujesz się na współpracę z nami? Zapraszamy!

O co pytać dobrego architekta? Zobaczcie!

1.Doświadczenie

Ile budynków do tej pory zaprojektował? Ile z nich zostało zrealizowane? Jaki to był rodzaj budynków – czy były to projekty indywidualne czy adaptacje? Czy miał trudności w pozyskiwaniu stosownych decyzji administracyjnych?

2. Pasja

Czy w swojej praktyce spotkał się z projektami wymagającymi uzyskania dodatkowych uzgodnień, odstępstwa od obowiązujących przepisów? Może pracował przy nietypowych rozwiązaniach architektonicznych zarówno co do kształtu jak i zastosowania materiałów budowlanych?

3. Kreatywność

Ile projektów wymagało dostosowania się do specyfiki otoczenia, warunków terenowych lub dodatkowych wymogów np. narzuconego wcześniej wyposażenia wnętrza lub po prostu do ciekawej, nietypowej wizji inwestora?

4. Upór i wytrwałość

Czy może podać przykład projektu wymagającego wydłużenia czasu realizacji z uwagi na pojawienie się nowych zaskakujących przeciwności lub kolejnych zmian wprowadzanych przez inwestora?

5. Cierpliwość, dociekliwość, poszukiwanie

Czy może pochwalić się projektem, który był realizowany etapowo celem dostosowania do możliwości finansowych inwestora lub wprowadzenia nowych technologii np. zamkniętego obiegu ciepła lub wykorzystania wód opadowych?

6. Wiedza techniczna

Czy może zdradzić jaką uczelnię ukończył i gdzie szlifował swoje umiejętności?

7. 2xK = Komunikacja + Klient+ koncepcja

Czy może odpowiedzieć na pytanie jakich zasad nie będzie mógł przekroczyć mimo nacisku ze strony inwestora?

Podsumowanie:
Architekt to też dobry człowiek. Człowiek fachowiec, człowiek o pasji i emocjach, które mają działać zawsze dla dobra Klienta. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o nas, o naszym biurze, o tym w jaki sposób działamy – skontaktuj się z nami! Przekonaj się czy to właśnie my będziemy dobrym architektem z Krakowa, który zaprojektuje dla Ciebie dom Twoich marzeń.