Jak wybrać dobrego architekta?

Jak wybrać dobrego architekta?

Dobry architekt, to porządny fachowiec, który poświęcił projektowaniu i budowaniu przeszłość, dzień dzisiejszy oraz jutro. Dzięki temu pomoże Ci zaplanować i zrealizować to o czym marzysz.

Co więc powinien mieć człowiek, który wykona dla Ciebie dobrą robotę?

Powinien mieć doświadczenie bo pomimo że ktoś ma „dobre oko”, poczucie proporcji, estetyki, gry światła, choć posiada minimalną podbudowę merytoryczną – bez treningu, doświadczenia nie zrealizuje Twojego projektu. Ważne jest czy projektowanie to dla Niego pasja czy tylko wyuczone umiejętności. Czy jest gotowy podjąć się projektów o nietypowych rozwiązaniach architektonicznych zarówno co do kształtu jak i zastosowania materiałów budowlanych.

Taki Architekt nie przestraszy się nietypowych rozwiązań, odstępstwa od obowiązujących przepisów i wymagań urzędników. Jest kreatywny, bo może pochwalić się licznymi projektami, które wymagały dostosowania się do specyfiki otoczenia, trudnych warunków terenowych lub dodatkowych wymogów np. narzuconego wcześniej wyposażenia wnętrza lub po prostu do ciekawej, nietypowej wizji inwestora.

Dobry Architekt jest uparty i wytrwały, pochwali się wykonanymi projektami, które wymagały wydłużenia czasu realizacji z uwagi na pojawienie się nowych zaskakujących przeciwności lub kolejnych zmian wprowadzanych przez inwestora w różnych fazach powstawania budynku.

Jest cierpliwy, dociekliwy, stale poszukujący. Realizował projekty etapowo celem dostosowania do możliwości finansowych inwestora. Wprowadzał nowe technologie np. solary, pompy ciepła, wykorzystania wód opadowych do celów sanitarnych.

projekty domow jednorodzinnchLegitymuje się dobrą wiedzą techniczną zdobytą w renomowanej uczelni wyższej, stażem pracy na stanowiskach sprawdzających bezpośrednio techniczne umiejętności i wymagania prawne co jest szczególnie widoczne w trakcie postępowań administracyjnych prowadzących do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.

Dobry Architekt ma na celu dobro Klienta. Umie się dobrze komunikować z Klientami przeróżnego pochodzenia, o różnych celach, wymaganiach, potrzebach, przemyśleniach, przekonaniach. Potrafi wyjaśnić dlaczego inwestor z pewnych proponowanych przez siebie rozwiązań nie będzie zadowolony. Tak samo jak częściowo zapomni o swoim guście i ideach w obliczu marzeń i wizji Klienta. Wie, że wszyscy decydenci w przedsięwzięciu muszą ramię w ramię zmierzać do jednego i tego samego – idealnego domu w którym mieszkanie będzie przyjemnością dla Klienta.

Przekonaj się czy to właśnie my będziemy dobrym architektem z Krakowa, który zaprojektuje dla Ciebie dom Twoich marzeń. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o nas, o naszym biurze, o tym w jaki sposób działamy – skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z naszego czatu na stronie,