CYRKON – BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY
Opis

CYRKON – BUDYNEK MIESZKALNY JEDNORODZINNY

Budynek mieszkalny jednorodzinny Cyrkon,  to obiekt wolnostojący o trzech kondygnacjach nadziemnych – przyziemie, parter i poddasze użytkowe. Brak podpiwniczenia – przyziemie należy uznać za kondygnację nadziemną, gdyż nie jest kondygnacją zagłębioną ze wszystkich stron budynku, co najmniej do połowy jej wysokości w świetle poniżej poziomu przylegającego do niego terenu, jest odsłonięta w całości w elewacji północnej. Posiada garaż wbudowany dwustanowiskowy w kondygnacji przyziemia z wjazdem od strony wschodniej.

Budynek zaprojektowano z dachem wielospadowym, symetrycznym o kącie nachylenia połaci wynoszącym 38º. Wykonano to zarówno dla połaci głównych jak i połaci jaskółek i facjat. Budynek posiada konstrukcję tradycyjną unowocześnioną tj. ściany murowane, stropy żelbetowe nad przyziemiem i parterem.

Nad poddaszem zaprojektowano drewnianą więźbę dachową posiadającą elementy stalowe w postaci ram. Dzięki nim osiągnięto dużą przestrzeń niepodpartą w holu na poddaszu. Budynek w całości przeznaczony jest do użytkowania przez rodzinę 4-6 osobową.

PODSTAWOWE DANE GABARYTOWE:
powierzchnia zabudowy – 362,36m2
kubatura budynku – 1970m3
powierzchnia użytkowa – 476,57m2
powierzchnia całkowita – 679,92m2
wysokość budynku – 8,97m

Info

  • Date : 04.03.2016