Stwórz najlepszy projekt domu

Stwórz najlepszy projekt domu

Stwórz najlepszy projekt domu stosując odpowiedni proces, czyli działając z wizją końca.

Są trzy sposoby na podejście do projektowania własnego domu:
1. Przekopać się przez gotowe projekty domów jednorodzinnych i coś wybrać.
2. Rozpocząć samemu od rysunków, a potem przenieść je do domowej aplikacji do projektowania domu.
3. Zlecić prace dobremu architektowi.

1.Gotowe projekty domów jednorodzinnych.

Przeglądanie tysięcy rzutów w nadziei na odkrycie tego wymarzonego, może prowadzić do frustracji. Wydaje się, że w Internecie jest tego tyle, że na pewno coś znajdziesz. Ale to raczej tak nie działa. Większość planów nie jest zbyt dobra. Inne będą całkiem niezłe ale żaden nie weźmie pod uwagę Twoich najważniejszych potrzeb.
W każdym więc przypadku jesteś skazany na modyfikacje.

2.Oszczędni, zaradni, dzielni, dysponujący wolnym czasem

Niektórzy biorą do ręki ołówek, ekierkę i kątomierz i zaczynają sami. W sumie częściej zdarza się, że pobierają jakieś oprogramowanie do projektowania domu.
Zaczynają prace w oczekiwaniu na “swój pierwszy mały wielki projekt”.
Z reguły efekt wygląda tak, że coś powstaje…jest ok…dopóki nie zderzymy tego z realiami lub nie poprosimy kogoś o ocenę naszych starań. Zbyt wiele kompromisów, za mało pomysłów, brak autokrytyki, wiadomości technicznych i formalnych.
Aby coś nie coś z tego jednak wyszło, musisz zrobić sobie podstawowy plan. Tego co chcesz osiągnąć. Musisz rozpocząć rysowanie z tzw. “wizją końca”. Zdefiniuj w jasny sposób cele. Będziesz sam potrafił ocenić swoje działania – czy zmierzają do osiągnięcia Twoich celów czy też nie.

3.Fachowiec

Odpowiedzialnie i profesjonalnie jednak będzie, jeśli role zostaną zachowane. Ty zajmiesz się swoją pracą a to, w czym brakuje Ci doświadczenia, zlecisz profesjonaliście. Nie będziesz się skupiał na procesie ale na wyniku. Nie stracisz motywacji a będziesz mógł wymagać i kontrolować, aby otrzymać projekt domu zgodny i z Twoja designerską wizją, jak i potrzebami funkcjonalnymi czy w końcu portfelem. Dzięki temu będziesz żył w domu o którym marzyłeś, który powstał w ekonomicznie uzasadnionym budżecie, który jest niedrogi w utrzymaniu, a który cieszyć Cię będzie każdego dnia.
Pamiętaj, że nie ma sensu wyważać otwartych drzwi. Dom to droga zabawa. Nie traktuj jej niepoważnie. Zlecenie prac zawodowcom (dobry architekt) w oparciu o zasady rozliczania dzieła (płacisz za efekt) pozwoli Ci być mądrym w wielkich liczbach (niska kwota budowy domu), a nie będziesz musiał popełniać błędów i dwa razy wydawać każdej złotówki (na poprawę pomyłek , tj. projektowanie, budowa, burzenie, poprawki, odbudowa).